Pokoje Gościnne URSZULA

Nasz dom

Rodzaj obiektu:. Kwatera, pokoje gościnne
Miejscowość:. Ustka
Adres:. Krokusowa 40
Cena (za dobę hotelową):. 25 do 45 PLN
Miejsc:. 15
Telefon:. 598149 445 (dzwoniąc powołaj się na serwis Noclegovo)
Telefon alternatywny:. 605 671 006
E-mail:. zapytaj o nocleg
Strona WWW:. www.urszula.nadmorzem.com
Komunikator:. brak danych
Skype:. brak danych

Cennik

25-45 zł w zależności od okresu i długości pobytu .

Księga gości

Dodanych komentarzy: 0

Ocena:

Wyświetlenia (w tym miesiącu): 13790

+ Dodaj ogłoszenie do swojego notesu

Udogodnienia w obiekcie

 • Pokoje z łazienką
 • Parking
 • Pokoje z TV
 • Internet
 • Aneks kuchenny
 • Całorocznie

Udogodnienia w okolicach

 • Bankomat
  (0,3 km)
 • Plac zabaw
  (1 km)
 • Wypożyczalnia rowerów
  (0,7 km)
 • Restauracja / Bar
  (0,1 km)
 • Kort tenisowy
  (10 km)
 • PKP Stacja
  (0,8 km)
 • Dyskoteka
  (1,1 km)
 • Basen kryty
  (1 km)
 • Plaża
  (1,2 km)
 • PKS Przystanek
  (0,8 km)
 • Sklep
  (0,1 km)
 • Stadnina
  (3,5 km)
 • Zabytki
  (1 km)
 • Las
  (1 km)
 • Wędkowanie
  (3 km)
 • Taxi/Postój taxi
  (0 km)

Opis noclegu

Jeśli jesteś miłośnikiem spokoju , kochasz las i przyrodę , chcesz niedrogo wypocząć w uroczym miejscu , cichej willowej dzielnicy zachodniej Ustki . Jeśli lubisz leśne spacery i szerokie naturalne , niezatłoczone plaże to oferta właśnie dla Ciebie . Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją .

Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu w naszym domu, położonym po zachodniej stronie Ustki, w cichej willowej dzielnicy, nieopodal lasu.

Oferujemy pokoje 2 - 3  osobowe z łazienkami oraz apartament.

Do dyspozycji gości w pokojach : telewizor, czajnik bezprzewodowy, parawan plażowy, podstawowy zestaw naczyń oraz dwa ogólnie dostępne: wyposażone aneksy kuchenne, bezpłatny parking, grill.

Do przepięknej, szerokiej i nie zatłoczonej plaży po stronie zachodniej jest ok. 20 minut spacerkiem przez nadmorski las. Zapraszamy przez cały rok.

Korzystne ceny od 25 do 40 zł osobo/doba zależne są od okresu i długości pobytu.

W dni mniej pogodne czekają na Państwa atrakcyjne, organizowane przez Zarząd Miasta imprezy rozrywkowe, rejsy morskie, kryty basen, wycieczki na ruchome wydmy, wyprawy na ryby, grzyby, itp.

W naszym domu nie ma nieznajomych są tylko przyjaciele, którzy się jeszcze nie spotkali.

UWAGA! Jak nie ma nas w domu, prosimy o kontakt na telefony komórkowe tj.  605 671 006 lub 607 202 567 .
UWAGA!  Pod tym linkiem znajduje się film o naszym obiekcie      http://www.youtube.com/watch?v=fYVhLf_a6SM


Zabytki i atrakcje Ustki :

    * Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Ustce – skwer (cmentarz przykościelny) bo sam kościół został rozebrany w 1889
    * kościół pw. Najświętszego Zbawiciela wybudowany został w latach 1885-1888, w stylu neogotyckim, wzniesiony pierwotnie za wsią, na pustej wydmie, we wnętrzu świątyni na uwagę zasługują:

- protestanckie empory
- krucyfiks z 1752 (przeniesiony ze starego kościóła pw. św. Mikołaja)
- witraż z wyobrażeniem Chrystusa ratującego św. Piotra z morskich fal (dzieło nowoczesne)
- organy z manufaktury Völknera w Duninowie
- dwa XVII-wieczne obrazy – na pierwszym przedstawiono rodzinę Kalffów u stóp Chrystusowego Krzyża (ufundowany w intencji duszy syna tej rodziny, który zginął na morzu w 1674), drugi zaś przedstawia Ukrzyżowanie (ufundowany w 1652)

    * domki rybackie i kamieniczki z XIX/XX wieku
    * Warownia w ujściu Słupi znana jako Zaułek Kapitański
    * Port Ustka – niewielka przystań (żeglarstwo) morska w ujściu rzeki Słupi, mająca charakter portu. Ów port morski posiada wszystkie rodzaje konstrukcji dla obsługi statków o niewielkich wymiarach.
    * miejsce po kościele pw. św. Mikołaja stojącym w tym miejscu w latach 1356-1889, mały plac otoczony jest kamienicami, które niegdyś należały do kapitanów statków (stąd nazwa Kapitański Zaułek), w miejscu dawnego kościoła, który prawdopodobnie pełnił również funkcję latarni morskiej położono kamień młyński, rosną tu również stare lipy
    * latarnia morska w Ustce wybudowana w 1892 z czerwonej cegły u nasady wschodniego falochronu, posiada ośmiokątną wieżę o wysokości 21,5 m, wysyła światło na odległość prawie 30 km, zastąpiła światło latarni wciąganej od 1871 na maszt stacji pilotów


Port Ustka - falochron wcinający się w morze na około 100 m, w Ustce istnieje również tzw. III molo będące pozostałością po niedokończonych planach niemieckich sprzed II wojny światowej, kiedy to miano utworzyć z miasta drugą Gdynię, między trzecim molem a dzisiejszym portem planowano powstanie dwóch basenów dla wielkich statków
Ten żelbetonowy obiekt po zachodniej stronie Ustki zawsze rozbudzał i nadal rozbudza wyobraźnię osób wędrujących po usteckiej plaży zachodniej. Jedni podejrzewają, że miał to być tajny port niemieckich łodzi podwodnych, inni – że... autostrada do Szwecji.

W rzeczywistości usteckie tak zwane trzecie molo, to po prostu pozostałość po wielkiej hitlerowskiej inwestycji, która o mało co nie uczyniła z Ustki nazistowskiej drugiej Gdyni. Miał tu powstać wielki terminal do załadunku transportów przeznaczonych dla Prus Wschodnich, przedwojennej prowincji Niemiec oddzialonej od terytorium Rzeszy polskim korytarzem.

Molo miało wchodzić w morze na odległość aż 1.600 metrów od brzegu i osłonić port ustecki przed falami napierającymi nań od północnego zachodu. Budowano je od wiosny 1938 roku, miało być gotowe na wiosnę 1941 r, ale budowę przerwano we wrześniu 1939 roku, zaraz po wybuchu II wojny światowej.

To, co zostało, kosztowało rzeszę 10 milionów marek. Za taką kwotę w ówczesnych warunkach można było utrzymać przez 10 tysięcy lat szkołę w Ustce, do której chodziło około 500 dzieci. Molo może być świetnym celem wakacyjnych wycieczek. Zwłaszcza dla osób spędzających urlopy w Ustce, Słupsku lub w najbliższej okolicy.

Dzielnica willowa usytuowana zaraz za promenadą i rozciągająca się w głąb śródmieścia, na uwagę zasługują:
- willa Red z 1890, styl wilhelmański, z wysoką wieżą i tarasem widokowym
- Dom Pracy Twórczej z 1890, styl szwajcarski, o konstrukcji ryglowej z czterokondygnacyjną wieżą
    Baza Ratowników Morskich
- tzw. czerwona szopa, powstała w 1867 ze względu na ówczesne liczne wypadki statków, zwłaszcza w rejonie Ustki, budynek wieńczy godło ratownicze – maltański krzyż

Zakład Przyrodoleczniczy zbudowany w 1912 w celu leczenia chorób układu oddechowego, układu krążenia, przemiany materii i reumatyzmu; budynek wzniesiono w miejscu gdzie w 1877 zbudowano pierwsze usteckie łazienki parowe, do łazienek tłoczono morską wodę, którą podgrzewano i wykorzystywano do kąpieli leczniczych
Promenada nadmorska - jej historia sięga 1875, kiedy założono tu park z alejami spacerowymi, w spacerach i śniadaniach na promenadzie lubował się książę Otto von Bismarck; obecnie ustecka promenada poddawana jest rewitalizacji

Pomniki i miejsca pamięci narodowej

    * pomnik Fryderyka Chopina w parku nadmorskim, przedstawia postać kompozytora kierującego się w stronę morza. Odsłonięty został 23 czerwca 1979, jego autorką jest Ludwika Nitschowa (twórczyni warszawskiej syrenki)
    * "Umierający wojownik" pomnik autorstwa Josefa Thoraka ku czci 76 mieszkańców Ustki poległych w czasie I wojny światowej, odsłonięty 22 stycznia 1922, przedstawia nagiego, upadającego, rannego wojownika dźwigającego tarczę, na której po raz pierwszy uwieczniono herb Ustki
    * pomnik matki czekającej na powrót syna z morza. Został odsłonięty w 2002 roku pomiędzy Latarnią Nadmorską a Kapitanatem Portu w Ustce, przedstawia kobietę zwróconą twarzą do portu.
    * pomnik Św Jana Nepomucena na wschodnim falochronie, w miejscu gdzie wcześniej stało urządzenie do wysyłania sygnałów dźwiękowych w czasie mgły.

Serdecznie zapraszamy do Ustki .


Zarejestruj się jako użytkownik lub jako właściciel obiektu »

dodaj nocleg