Seksturystyka - pomysł na wakacje? 2010-06-23

Sexturystyka - czy to dobry pomysł na wakacje?

Lato to bez wątpienia najprzyjemniejsza pora roku. Czas urlopów, zabawy, szalonych imprez i wypoczynku w oderwaniu od spraw szarej codzienności.To właśnie latem emocje najczęściej biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i gotowi jesteśmy zapomnieć o całym świecie w zamian za chwilę zapomnienia.Co zrobić by nadchodzący urlop był jedyny,niepowtarzalny i na długo zapamiętany? 
Może warto zastanowić się nad urlopem na którym nie będziemy leżeć plackiem na plaży, zwiedzać ciekawe zakątki świata, poznawać inne kultury, tylko taki na którym przy boku kobiety lub mężczyzny o orientalnej urodzie będzie można przeżyć niezapomniane chwile i niezwykła przygodę ,której nie zapomina się na długo.

Obecnie najbardziej popularnymi kierunkami turystyki sexualnej są: Brazylia, Tajlandia, Dominikana, Meksyk, Sri Lanka, Filipiny, Kostaryka, ale także afrykańskie państwa: Kenia i Tanzania. To tu bez problemu można spotkać osoby - zarówno kobiety jak i mężczyzn - którzy chętnie odwdzięczą się za odpowiednią opłatą. Ostatnio dla mieszkańców środkowej Europy poszukujących tego typu zabaw bardzo popularna stała się czeska Praga. Panie chętnie wybierają również Turcję i Egipt.
Na tego typu wakacje na pewno potrzebne są "większe pieniądze" niż w przypadku turystyki tradycyjnej. Polacy nie są jeszcze tak majętni, jak choćby Niemcy, których od dawna można było spotkać dosłownie wszędzie. Są to miejsca zarówno egzotyczne, jak i drogie, dlatego bardzo niewielu stać jest na tego typu wyjazdy. Generalnie jednak jest to zjawisko na pewno jeszcze mniej u nas rozpowszechnione niż w bogatych krajach zachodnich, ale bez wątpienia znane i w określonych kręgach bardzo modne.

Specjaliści jednak ostrzegają : Przede wszystkim powinniśmy zachować zdrowy rozsądek, który łatwo stracić zwłaszcza pod wpływem alkoholu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że trudno przewidzieć konsekwencje wakacyjnego romansu. Może okazać się, że taka znajomość, na kontynuowanie której wcale nie mamy ochoty, dla naszego partnera czy partnerki oznacza początek wielkiej miłości. Będziemy nękani sms-ami, telefonami czy nawet osobistymi wizytami. Lub odwrotnie - sami możemy zbytnio zaangażować się w przypadkowy romans i wiązać z nim jakieś nadzieje, podczas gdy obiekt naszych uczuć traktuje całą sprawę jako jednorazową przygodę. Potrzeba zatem odrobiny rozsądku i wyczucia sytuacji.

Turystyka seksualna jest jednym z najbardziej ryzykownych zachowań pod kątem zakażenia HIV. Trzeba koniecznie pamiętać, że kontakty seksualne z przygodnymi partnerami mogą byś przyczyną życiowej tragedii .  

Jeśli jednak decydujesz się na ryzykowne kontakty seksualne zadbaj o siebie i partnera używając prezerwatywy. Ryzyko zakażenia HIV jest zminimalizowane przy użyciu dobrej jakości prezerwatyw

  Wiele osób jest zdegustowanych taką formą turystyki. Uważają, że uwłacza to godności człowieka. Ale chętnych nie brakuje i pewnie jeszcze długo nie zabraknie...


Zarejestruj się jako użytkownik lub jako właściciel obiektu »

dodaj nocleg