Parkowanie samochodu blisko lotniska

Znalezienie darmowego miejsca parkingowego w pobliżu któregokolwiek ze znajdujących się w Polsce portów lotniczych jest praktycznie niemożliwe. Nawet jeśli by się to udało, to z pewnością nie będzie to miejsce gwarantujące beztroską podróż, bez konieczności martwienia się o pozostawiony w kraju samochód. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej korzystać z płatnych miejsc postojowych udostępnianych przez lotnisko, lub prywatnych parkingów strzeżonych zlokalizowanych w pobliżu portu lotniczego. W tym krótkim tekście chciałbym zwrócić uwagę na cechy oferty na które na pewno warto zwrócić uwagę przed dokonaniem rezerwacji na prywatnym parkingu strzeżonym.

Całodobowa ochrona

Jednym z najbardziej istotnych elementów wysokiej jakości usługi parkingowej jest całodobowy nadzór osobowy. Mam tutaj na myśli sytuację, kiedy na parkingu zatrudniane są osoby których zadaniem jest tylko i wyłącznie dozorowanie zaparkowanych samochodów. W momencie kiedy osobom tym powierzane są inne, mocno angażujące zadania (na przykład przewoź Klientów na lotnisko) to moim zdaniem nie możemy mówić o całodobowej ochronie. Faktem jest, że mało prawdopodobne jest aby w trakcie tych kilkunastu minut stało się coś złego, natomiast z pewnością powinno to być wyraźnie zaznaczone w opisie oferty.

Ogrodzenie i monitoring

Solidne ogrodzenie skutecznie chroni nie tylko przed dostępem osób nieupoważnionych, ale również przed innymi zagrożeniami. Sam byłem świadkiem kiedy w trakcie burzy pusty, metalowy śmietnik był toczony po ziemi przez porywisty wiatr i uderzył w zaparkowany samochód nie powodując dużych zniszczeń, ale na pewno pozostawiając mało estetyczne zarysowania na powłoce lakierniczej. Sytuacja ta miała miejsce na parkingu osiedlowym, jednak spokojnie mogła wydarzyć się w każdym innym miejscu.

System monitoringu z dobrej jakości kamerami pozwala nie tylko skuteczniej dozorować parking, ale również jest bardzo przydatny przy wyjaśnianiu różnych zdarzeń. Ważne jednak aby zbudowany został z wykorzystaniem nowoczesnych, wysokiej jakości kamer, które rejestrują wyraźny obraz w dobrej rozdzielczości nawet w nocy.

Jeśli już mówimy o niespodziewanych sytuacjach to na pewno warto wspomnieć o kwestii ubezpieczenia i odpowiedzialności materialnej. Parking który wybierzemy powinien mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową o szerokim zakresie ochrony i w znanym towarzystwie, które nie będzie robiło problemów przy ewentualnej wypłacie odszkodowania. Trzeba pamiętać, że nawet najbardziej rzetelna firma nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji i niespodziewane wypadki po prostu czasami się zdarzają.

Transfer na lotnisko

Transfer na lotnisko to często usługa wliczona w cenę, ale nadal można spotkać się z parkingami które pobierają za to dodatkową opłatę. Na pewno warto dobrze zorientować się w tej sprawie przed dokonaniem rezerwacji. Ponadto transport powinien być realizowany zadbanymi i przede wszystkim sprawnymi technicznie busami. Spóźnienie na samolot z powodu awarii samochodu którym byliśmy przewożeni to chyba jeden z najgorszych scenariusz jakie można sobie wyobrazić.

W szczycie sezonu urlopowego – czyli okres od połowy czerwca do połowy września – może zdarzyć się, że na transport na lotnisko będziemy musieli chwilę poczekać. Idealnie jeśli na terenie parkingu znajduje się przytulna poczekalnia, gdzie będziemy mogli schłodzić się w upalny dzień (pod warunkiem, że posiada klimatyzację) lub schronić przed deszczem przy gorszej pogodzie.

Usługi niestandardowe

Wiele parkingów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów udostępnia w ramach swojej oferty różne dodatkowe usługi. Część z nich przygotowała na przykład zadaszone miejsca postojowe (pod wiatami), które można rezerwować za dodatkową opłata. Inne parkingi przygotowały dla podróżnych miejsca z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Część parkingów ma w swojej ofercie specjalnie przygotowane miejsca postojowe o większych wymiarach, przeznaczone dla kierowców samochodów o większych gabarytach – busów czy bardzo dużych samochodów terenowych.

Sprawa parkowania pojazdu w pobliżu lotniska może wydawać się dość błaha, jednak biorąc pod uwagę jak wieloma aspektami mogą różnić się oferty poszczególnych firm warto poświęcić chwilę i starannie wybrać parking z usług którego skorzystamy. Jeśli nasz wyjazd przypada na czas wzmożonego ruchu turystycznego (wakacje), to lepiej zająć się tym temat odpowiednio wcześniej, ponieważ najbardziej atrakcyjne propozycje mogą być niedostępne na ostatnią chwilę.

Tekst stworzony przy współpracy z serwisem AIRPARK24.PL – szybka i wygodna rezerwacja miejsc postojowych.